Program Hakkında

Türkiye’nin Enerji Akademisi

Limak Enerji tarafından 2017 yılında başlatılan Türkiye’nin Enerji Akademisi (TEA), mühendislik öğrencilerine enerji sektöründe iş fırsatları sunarak genç işsizliğine çözüm üretirken, enerji sektörünün üretim, dağıtım ve pazarlama alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kalifiye insan gücünü geliştirmeyi amaçlamaktadır.
 

Örnek Bir Üniversite-Özel Sektör İş Birliği

2017 yılından bu yana 200’ün üzerinde mezun veren TEA, sadece enerji sektörü için değil tüm iş kollarına örnek bir üniversite-özel sektör işbirliği modeli ortaya koymaktadır.
 

TEA’dan TEA İnovasyon Programı’na…

Enerji sektörünün hızla değişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak amacıyla 2018 yılında başlatılan TEA Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı ise, enerji sektörüne odaklanan özel ilk girişimcilik hızlandırma programı olma özelliği ile öne çıkmaktadır.
 

Neden Girişimcilik Hızlandırma Programı?

TEA Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı dünyada hızla gelişen teknolojiler, yaygınlaşan yenilikçi iş modelleri ve dijital dönüşüm yaklaşımlarını dikkate alarak tasarlanmıştır.Startup’lar, girişimciler ve girişimci adaylarının enerji sektörüyle ilgili yenilikçi iş fikirlerini, iş modellerini ya da teknolojilerini sektörün içerisinde, sektörün mentor desteği ve kaynakları (bilgi birikimi, deneyim, sahaya erişim, uzmanlık ve diğer kaynaklar) ile geliştirmeleri için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.
 

Limak Enerji ve Mentors Network Turkey İşbirliği

Limak Enerji olarak, enerji sektöründeki yoğun birikimimizi, bu alanda yarının teknolojilerini ve yeni iş modellerini geliştirmek isteyen girişimci adayları ve girişimcilerle paylaşacağız. İnovasyon ve girişimcilik alanında birçok programı başarıyla yürüten Mentors Network Turkey ile iş birliği halinde Türkiye’nin enerji sektörüne odaklanmış özel ilk girişimcilik hızlandırma programını başlatıyoruz. Program boyunca, iş fikriniz, teknolojiniz ya da startup’ınızı başarılı bir girişim haline getirebilmek için gerekli tüm eğitim ve aktif mentorluklar sağlanacak. İş geliştirme için Mentors Network Turkey’in deneyimli mentorları ile çalışırken, girişiminiz için çok önemli olan sektör ve saha deneyimi Limak Enerji mentorları tarafından sunulacak.