Takvim

Başvuru Dönemi
Enerji üretimi ve tesislerinin işletmesi, elektrik dağıtım, satış ve ticaret, akıllı şebekeler, elektrik depolama, geri kazanım ve geri dönüşüm alanlarında, ayrıca enerji sektöründe kullanılabilecek büyük veri, yapay zeka, blockchain, siber güvenlik konularında yenilikçi çözümleri, Web sitemizin “Kimler Katılabilir” bölümünde sıralanmış yenilikçi çözümleri, teknolojileri, iş modelleri ve fikirleri olanlar, erken aşamadaki startuplar ve şirketler, girişimci adayları ve akademisyenler başvurularını 20 Aralık 2018- 3 Şubat 2019 tarihleri arasında web sitemiz üzerinden yapabilirler.

Program Tanıtımı
Dijital dönüşümün önemine inanıyoruz ama program tanıtımını sadece dijital platformlarla sınırlı bırakmak istemedik. Hızlandırma Programı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak, sorularınızı yöneltmek, bizlerle ve programı yürütecek iş ortağımız Mentors Network Turkey ile tanışmak isterseniz sizleri program tanıtım günümüze bekliyoruz. 9 Ocak 2019 günü 16:30 – 19:00 saatleri arasında gerçekleşecek tanıtım etkinliğimize, İstanbul dışındaki takımlar için online bağlantı imkanı da sağlayacağız.

Katılımcılarının Belirlenmesi
Değerlendirme kriterleri esas alınarak yapılacak ön değerlendirme ve elemelerin ardından seçilen bir grup adayı 5-6 Şubat 2019 tarihlerinde sunuma davet edeceğiz. Bu sunumlar ile gerçekleşecek jüri seçimleri sonrasında programa katılmaya hak kazanan ekipler 15 Şubat 2019 tarihinde açıklanacak.

İhtiyaç Analizi ve Planlama
Hızlandırma Programında maksimum faydayı sağlayabilmek için her bir takımın ihtiyaçlarına özel desteklerin verilmesini önemsiyoruz. Bu yaklaşımla her bir takımla ihtiyaç analizi ve planlama toplantıları gerçekleştirilecek.

Eğitim ve Mentorluk Programları
Takımların ihtiyaçlarına özelleştirilmiş eğitim ve mentorluk programı 18 Şubat – 30 Ağustos 2019 tarihleri boyunca devam edecek. Temel eğitim konularının yanı sıra takımların ihtiyaçlarına göre özel ve dikey alanlarda eğitimlerin de yer alacağı program, teori ve pratiği bir araya getiren uygulamalı eğitim modelleri ile sürdürülecek. Takımlar, ilk eğitimleri takiben yine ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş mentorluk programlarında, iş modeli, iş geliştirme, enerji sektörü ve dikey alanlarda gerekli destekleri alacaklar. Takımların tüm mentorluk ihtiyaçları Mentors Network Turkey ve Limak Enerji mentorlarınca sağlanacak.

Ara Değerlendirmeler
Programı her bir takım için koyduğumuz hedefler ve temel performans kriterleri ile yürüteceğiz. “Ölçmezsek yönetemeyiz” ilkesi ile haftalık ve aylık hedeflerle çalışacağız. Programdan maksimum verim alınabilmesi için tüm takımların performansı eğitmen ve mentorlarımız tarafından takip edilecek. 27-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında ara değerlendirmelerimizi gerçekleştireceğiz.

Sunum Hazırlıkları ve Demoday
İş modeli, ürün ve iş geliştirme ile geçecek çalışmaların ardından hızlandırma programı, Limak Enerji üst yönetiminin de katılacağı Demoday ile sona erecek. Girişimlerin program süreci boyunca yaptıkları çalışmalarını 5-10 dk aralığında bir sunum ile anlatabilmeleri kendileri açısından önemli bir başarı olacak. Demoday öncesinde buna yönelik eğitim desteği ve sunum mentorluğu sağlanacak. Hazırlıkların tamamlanması ile Eylül 2019’da Demoday’i gerçekleştireceğiz.

İleri Seviyedeki ya da Hızlı İlerleyen Girişimler için Bonus Takvimi
Ürününüz pazara çıkmış veya girişiminiz, çözümünüz ürün-pazar uyumunda ve iş modeli doğrulamasında daha ileri bir aşamadaysa ya da programda hızlı ilerlerseniz yukarıdaki tüm süreci beklemeden Limak Enerji ile işbirliği ve iş ortaklığı fırsatlarının, hatta uygun aşamada olmanız halinde yatırım imkanlarının değerlendirilmesi aşamasına gelebilirsiniz.